2 lutego 2023

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

AC – czym kierować się przy wyborze?

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce jest dość dobrze rozwinięty. To sprawia, że możemy wybierać spośród wielu towarzystw ubezpieczeniowych i ofert tę idealną dla siebie i dopasowaną do potrzeb. Konkurencja w branży ubezpieczeń jest tak duża, że ubezpieczyciele prześcigają się w coraz to lepszych i korzystniejszych ofertach w coraz bardziej atrakcyjnych cenach.

O ile przy polisie OC kierowcy za nadrzędne kryterium stawiają sobie koszt składki, ponieważ warunki w większości firm są takie same, tak zupełnie inaczej jest przy wyborze AC. Kierowcy stają się bardziej świadomi i nie zależy im tylko na niskich opłatach, ale zwracają również uwagę na dogodne warunki i zakres ubezpieczenia. Przy wyborze AC należy kierować się przede wszystkim zakresem ubezpieczenia.

Nie wszystkie firmy gwarantują taką samą ochronę. Zatem warto decydować się na polisę, która chroni mienie nie tylko przy kolizji lub wypadku drogowym, ale również zapewnia odszkodowanie w przypadku kradzieży, bądź zniszczeń spowodowanych działaniem warunków atmosferycznych. Ponadto należy zwracać uwagę, jaką sumę ubezpieczenia oferuje firma oraz na jaką kwotę wyceniono samochód, ponieważ będzie miało to wpływ na wysokość odszkodowania.

Dodatkowe wyposażenie w aucie może powodować, że wartość samochodu będzie wyższa niż ta, którą proponuje ubezpieczyciel. Poza tym należy przyjrzeć się warunkom naprawy szkód. Niektóre firmy ubepieczeniowe zapewniają naprawy z wykorzystaniem oryginalnych części, a inne proponują zamienniki.

.