7 grudnia 2023

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Co daje ubezpieczenie Assistance?

Polisy komunikacyjne można podzielić na takie, które każdy właściciel pojazdu ma obowiązek wykupić oraz na te, których zakup jest sprawą indywidualną i dobrowolną. W Polsce każdy kierowca musi podpisać umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Pozostałe polisy: autocasco, NNW oraz Assistance są całkowicie dobrowolne.

Niewielu kierowców decyduje się na ich zakup ze względu na koszty składek, jednakże warto wiedzieć, że mogą się one bardzo przydać. Wykupione ubezpieczenie Assistance nie dla jednego kierowcy okazało się kołem ratunkowym w kryzysowej sytuacji. Otóż wielu zdarzeń podczas podróży nie da się przewidzieć.

Przebita opona, brak stacji benzynowej na trasie czy awaria pojazdu to tylko niektóre przypadki, które obejmuje ubezpieczenie Assistance. Co ono daje? We wcześniej wspomnianych sytuacjach można liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Assistance to usługi polegające na szybkiej pomocy podczas podróży.

Zatem, gdy auto się popsuje, można liczyć na naprawę pojazdu bądź holowanie. Ponadto assistance gwarantuje w takich przypadkach pomoc pasażerom. Ubezpieczyciel zapewni im transport – czy to w postaci wykupienia biletów na pociąg bądź autobus, czy poprzez zorganizowanie auta zastępczego.

Poza tym Assistance to także pomoc w czasie wypadku – zapewnienie możliwości kontynuacji podróży, holowanie pojazdu oraz opieka medyczna dla pasażerów. Jak widać pakiet assistance może być nieocenionym wsparciem na drodze, które przyda się w razie niemiłej niespodzianki w podróży..