2 lutego 2023

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Czy AC można rozłożyć na raty?

Zakup polisy komunikacyjnej to dla właściciela pojazdu niemały wydatek. Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to dość spora suma, a czasem jeszcze kierowca decyduje się na wykupienie ubezpieczenia autocasco. Często towarzystwa ubezpieczeniowe są zalewani pytaniami, czy ubezpieczenie AC można rozłożyć na raty. Odpowiadamy, jak wygląda opłata AC w kilku niższych składkach.

Większość firm ubezpieczeniowych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów umożliwia rozłożenie składki rocznej na dogodne, mniejsze raty. Dzięki płatności ratalnej kierowcy mogą swobodnie poszerzać zakres ubezpieczenia o dodatkowe warianty, dzięki czemu zyskają najwyższą ochronę, a ich budżet domowy na tym znacznie nie ucierpi. Jednakże trzeba pamiętać, że nie każdy ubezpieczyciel oferuje takie udogodnienie, zatem przed zawarciem polisy ubezpieczeniowej AC warto o to zapytać. Decydując się na rozłożenie składki ubezpieczenia na raty, należy mieć na uwadze, że koszt polisy przez to wzrośnie, analogicznie jak ma to miejsce przy zakupie sprzętu RTV lub AGD na raty.

W zależności od ubezpieczyciela może to być kilka procent więcej od całej sumy, bądź nawet dziesięć lub dwadzieścia. Czasem po prostu może okazać się to nieopłacalne, zatem warto dobrze się zastanowić. Poza tym różni ubezpieczyciele stosują różną ilość rat. W niektórych firmach ubezpieczeniowych dostaniemy możliwość dokonania opłaty w dwóch bądź w trzech ratach, a w innych będziemy mogli płacić ratę co miesiąc.

.