2 lutego 2023

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Czy warto brać droższe AC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, a warunki ubezpieczenia reguluje ustawa. To powoduje, że głównym kryterium wyboru dla właścicieli pojazdów jest cena. Skoro ubezpieczyciele proponują warunki na tym samym poziomie, to warto kupić polisę w firmie, gdzie będzie najtańsza.

Inaczej sprawa ma się z ubezpieczeniami AC. Nie zawsze ubezpieczenie w najniższej cenie będzie najkorzystniejsze, ponieważ tutaj należy zwracać uwagę na zakres ubezpieczenia. Zatem czy warto brać droższe AC? Często, choć należy podkreślić, że nie zawsze, droższe AC wiąże się z szerszym zakresem ubezpieczenia.

Najbardziej podstawowy wariant to ochrona przed skutkami kolizji lub wypadku drogowego. Wiele ubezpieczeń, choć nie każde obejmuje także zabezpieczenie przed kradzieżą, aktami wandalizmu czy działaniem warunków atmosferycznych. Jeśli nasz zakres ubezpieczenia tego nie gwarantuje, a zależy nam na ochronie przed takimi sytuacjami, będzie już trzeba za to zapłacić.

Opcją dodatkową jest także dodatkowe ubezpieczenie opon oraz szyb. Należy stwierdzić na jakiej ochronie nam najbardziej zależy i wtedy zastanowić się, czy warto zapłacić trochę więcej i jeździć pojazdem bez żadnych obaw. Oczywiście, warto również sprawdzać czy podobnego pakietu nie oferuje inny ubezpieczyciel i czy przypadkiem nie przepłacimy.

Konkurencja w branży jest dosyć duża, zatem ubezpieczyciele oferują coraz to lepsze pakiety ubezpieczeń. Najlepiej zorientować się w ofertach na rynku i porównywać warunki, aby móc ocenić czy droższe AC będzie lepsze..