25 stycznia 2022

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Jak walczyć ze szkodnikami w ogrodach?

Posiadanie pięknego ogrodu pełnego kwiatów i drzew jest marzeniem wielu osób, jednak nie każdy ma możliwość aby sobie na niego pozwolić. Potrzeba bowiem do tego większego podwórka, a także nakładu finansowego i czasowego. Największe problemy sprawia głównie na początku gleba, która nie zawsze jest dostosowana do uprawy roślin. Jeśli jednak uda nam się ja wystarczająco spulchnić, a także zastosować dodatkowe nawozy, będziemy gotowi aby sadzić wybrane przez nas gatunki. Oczywiście istnieje wiele zasad, które to związane są z tym jakie rośliny powinny rosnąć razem, a których z kolei nie można łączyć, jednak kierują się nimi zwykle tylko profesjonalni projektanci ogrodów. Jeśli chodzi o nasze podwórkowe zacisze, zdecydujmy się na takie rośliny, które nam się podobają oraz te, o które będziemy potrafili w przyszłości zadbać. Oczywiście samo posadzenie ogrodu to nie wszystko.

Oprócz podlewania, przycinania, nawożenia, aż po walkę ze szkodnikami kończąc. Szkodniki to pojęcie dość ogólne, ponieważ może w końcu odnosić się nie tylko do insektów, ale też niechcianych chwastów. Chwasty, w zależności od tempa ich wzrostu, mogą być bardzo trudnym przeciwnikiem do pokonania. Są one bowiem bardzo dobrze przystosowane do miejsca, w którym rosną, bardzo szybko się rozmnażają, a także zapuszczają dość głęboko swoje korzenie. Podejmując się walki z nimi trzeba zatem wykazać się wytrwałością oraz systematycznością, ponieważ tylko działając regularnie będziemy w stanie się ich pozbyć.

Ogrodowe insekty – jak im się przeciwstawić?

Nasz ogród to wspaniałe miejsce, w którym lubią spędzać czas także nasi znajomi, sąsiedzi, ale też zwierzęta, które nie zawsze przychodzą w pokojowych zamiarach. Jest bowiem wiele gatunków szkodników będących niebezpiecznymi dla naszych roślin, drzew oraz krzewów.

Pośród jednych z najpopularniejszych można wymienić mszyce. Są one niewielkie, ponieważ wielkości główki od szpilki, o kolorze zielonym lub czarnym. Pożywiają się one sokami z roślin, co niestety osłabia je, a nawet prowadzi do zniekształceń. Kiedy tylko uda nam się zauważyć mszyce, warto zacząć z nimi walkę od razu. Na rynku dostępnych jest wiele oprysków przeciw nim, które po stosowaniu przez kilkanaście dni powinny przynieść oczekiwane rezultaty. Innym rodzajem ogrodowego szkodnika są czerwce. Są one bardzo małe, dlatego bardzo często trudno jest je po prostu zauważyć.

Zwykle dowiadujemy się bowiem o ich istnieniu kiedy już poczynią znaczne spustoszenia na naszych roślinach. Walka z nimi wygląda podobnie jak z mszycami, to znaczy poprzez zastosowanie przeznaczonych do tego oprysków.