15 lipca 2024

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Jakie kwiaty na słoneczny balkon?

Kiedy po zimie nadchodzi wiosna wszyscy właściciele balkonów, tarasów i ogrodów rozpoczynają swoje prace nad nowym sezonem ich roślinności. Jest to czas kupowania nowych kwiatów, przesadzania już posiadanych oraz zmian aranżacyjnych. Szczęśliwcy, którzy posiadają balkon od strony słonecznej, mogą cieszyć się blaskiem promieni przez całą wiosnę i lato. Biorąc pod uwagę tak dużą ekspozycję słońca, muszą oni jednak inwestować w światłolubne kwiaty. Tylko takie będą w stanie wytrzymać tak duże natężenie promieni słonecznych przez wiele miesięcy, nie tracąc nic ze swojego wyglądu i piękna. Kwiaty balkonowe powinno sadzić się w dużych i jasnych donicach, ponieważ ciemne barwy jeszcze bardziej potęgują absorbowanie promieni słonecznych.

Trzeba pamiętać również o regularnym podlewaniu naszych roślin, ponieważ są one wyjątkowo narażone na przesuszenie i przegrzanie. Z kwiatów, które to idealnie odnajdą się w bardzo słonecznych warunkach można wymienić sanwitalię. Posiada ona intensywnie żółte kwiaty, które pięknie kontrastują z drobnymi zielonymi listkami. Aby cieszyć się nią jak najdłużej, nie można dopuścić do jej przesuszenia, dlatego też obfite i częste podlewanie jest jak najbardziej wskazane. Inną bardzo popularną rośliną balkonową są petunie i surfinie. Odnaleźć można bardzo wiele ich odmian, z których każda charakteryzuje się innym kolorem kwiatów.

Balkon – kwiaty, które powinniśmy na nim posadzić

Do roślin, które idealnie odnajdą się w warunkach słonecznego balkonu, zaliczyć możemy lantanę. Jest to kilkuletni półkrzew, który charakteryzuje się pomarszczonymi liśćmi o jajowatym kształcie. Kwitnie od wiosny do jesieni, szczególnie wtedy, gdy lato jest upalne i suche. Kwiaty lantany są początkowo żółte, jednak zmieniają swoją barwę poprzez pomarańczową aż do czerwonej. Pośród roślin znajdujących się u niemalże każdego posiadacza balkonu odnajdziemy także pelargonie. Oferowane są nam ich przeróżne odmiany, które to charakteryzuje inna kolorystyka lub też kształt kwiatu.

Gwarantują one piękny wygląd przez całe lato, ponieważ kwitną właśnie w tym okresie. Na słonecznym balkonie powinny znajdować się wyłącznie światłolubne kwiaty, należą do nich między innymi begonie stale kwitnące. Ich kwiaty w zależności od odmiany mogą mieć barwę białą, różową lub czerwoną w różnych odcieniach. Warto również zaznaczyć że kwitną kilka miesięcy, od czerwca aż do października. Inną rośliną, w którą możemy zainwestować, jeśli posiadamy balkon od słonecznej strony, jest szałwia błyszcząca. Charakteryzuje się ona kwiatami o bardzo intensywnej czerwonej barwie oraz zwartym pokrojem.