3 lipca 2022

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Jakie są etapy nauki jazdy?

Na początek, żebyśmy w ogóle mogli podejść do egzaminu musimy mieć ukończone 18naście lat. Wówczas powinniśmy się rozejrzeć czy w naszej okolicy działa szkoła nauki jazdy. Jeśli już ją wybraliśmy i zapisaliśmy się na naukę, to musimy uczęszczać na zajęcia z teorii. Jeśli będziemy je opuszczać, to nie zostaną nam one zaliczone i będziemy musieli chodzić jeszcze raz, co tylko niepotrzebnie przedłuży cały kurs.

Jak to wygląda?

www.recznenarzedzia.com.pl

Do domu otrzymujemy niezbędny podręcznik i płytę z testami z teorii, tak abyśmy w każdej wolnej chwili mogli się uczyć, bo wbrew pozorom materiału do przyswojenia jest naprawdę sporo.

Natomiast na zajęciach z instruktorem będziemy rozmawiać o zasadach ruchu drogowego, będziemy oglądać różne filmiki, mające nam pomóc w przyswojeniu tych najważniejszych informacji. Po odbyciu odpowiedniej ilości teorii z nauki jazdy będziemy musieli przystąpić do egzaminu wewnętrznego. Jeśli go zdamy uzyskamy kontakt do instruktora, który będzie miał z nami ćwiczyć praktyczną jazdę samochodem i dalej przygotowywać nas do egzaminu.

Tutaj też jest odpowiednia ilość godzin

Nauka jazdy, która odbywa się na placu manewrowym i na mieście, również ma odgórnie ustaloną ilość godzin, którą musimy odbyć, aby w ogóle podejść do egzaminu wewnętrznego, a następnie zapisać się na egzamin właściwy. Jednak jeśli nie czujemy się jeszcze dość pewnie za kierownicą, albo jeśli do egzaminu jest sporo czasu, to możemy zdecydować się na wykupienie dodatkowych godzin jazdy samochodem.

Szkoły oferujące naukę jazdy zazwyczaj dają nam taką możliwość, wówczas jeździmy z tym samym instruktorem, z którym jeździliśmy podczas podstawowych godzin, ale musimy się liczyć z tym, że za każdą taką dodatkową godzinę musimy dodatkowo zapłacić. Kiedy przyjdzie czas udajemy się na właściwy egzamin. Najpierw musimy zdać test teoretyczny, a jeśli tak się stanie, będziemy musieli zdać jazdę po łuku na placu manewrowym, a następnie jazdę po mieście, kiedy to egzaminator będzie nam mówił, gdzie mamy jechać. Jeśli zdamy egzamin, będziemy mogli złożyć dokumenty o wydanie prawa jazdy. Jeśli nie zdamy, będziemy musieli się zapisać na powtórny egzamin, a w międzyczasie będziemy mogli wykupić dodatkowe jazdy.

Trzeba pamiętać, że mamy ograniczony czas na zdanie testu z teorii, jeśli tego nie zrobimy w wyznaczonym terminie, będziemy musieli się na nowo zapisać do szkoły nauki jazdy.