2 lutego 2023

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Jakie są gwarancje ubezpieczenia flotowego?

Wielu przedsiębiorców dysponujących samochodami decyduje się na ubezpieczenie pojazdów w ramach ubezpieczenia flotowego, ponieważ jest to rozwiązanie korzystniejsze niż zawieranie polisy ubezpieczeniowej dla każdego pojazdu oddzielnie. Dlaczego? Oto kilka niezbędnych informacji na temat gwarancji ubezpieczenia flotowego.

Ubezpieczenie flotowe to kompleksowa usługa gwarantująca szeroki zakres ochrony wszystkim autom firmowym. Podpisując jedna umowę i wnosząc jedną składkę mamy ubezpieczone wszystkie auta należące do firmy.

To sprawia, że zyskujemy czas i pieniądze w przeciwieństwie do ubezpieczania każdego pojazdu oddzielnie. Zazwyczaj właściciel firmy sam może określić, jakiego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjne wchodzą w skład takiej polisy – czy tylko jest to OC, czy może jeszcze AC, Assistance czy NNW.

Ponadto ubezpieczenie flotowe zapewnia uproszczone procedury przy likwidacji szkód. Zatem minimum formalności do wypełnienia pozwala na szybką wypłatę odszkodowania i naprawienia wyrządzonych szkód, co ma duże znaczenie, gdy pojazd użytkowany jest w celach zarobkowych.

Dzięki ubezpieczeniu flotowemu można również liczyć na darmowe auto zastępcze w razie poważniejszej awarii do czasu naprawy. Poza tym ubezpieczenie flotowe gwarantuje wsparcie dla firmy w celu zwiększenia bezpieczeństwa floty.

www.opryski.net.pl

Ubezpieczyciele mogą przeprowadzić szkolenia dla kierowców z zakresu bezpiecznej jazdy oraz doskonalić ich umiejętności, które przełożą się na bezszkodową jazdę..