3 lipca 2022

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Warto zapisać się na naukę jazdy

Posiadanie własnego samochodu i możliwość jego prowadzenia, z pewnością wiąże się z ogromną wygodą. Po pierwsze nie jesteśmy uzależnienie od komunikacji miejskiej, co może być szczególnie ważne, kiedy pogoda nie zachęca do podróżowania, a jednak musimy wyjść z domu. Poza tym, nie musimy nikogo prosić o pomoc, po prostu wsiadamy do samochodu i jedziemy tam gdzie chcemy, nie przejmując się tym, czy nie rozbijamy komuś całego dnia. Ale żebyśmy w ogóle mogli wsiąść za kierownicę, musimy najpierw zapisać się na naukę jazdy.

Poznajemy to co najważniejsze

Jeżeli zapiszemy się na naukę jazdy, to poznajemy to co najważniejsze.

Przede wszystkim najpierw w teorii poznajemy przepisy prawa drogowego, a więc to, jak należy się zachowywać na drodze, co nam wolno, a czego nie. Uzyskujemy również wiedzę, kto ma pierwszeństwo w jakich sytuacjach, jak również w jaki sposób zbudowany jest samochód. To wszystko jest potrzebne, dlatego też warto się przyłożyć do tej nauki, bo tu nie tylko chodzi o to, aby po zakończonej egzaminem nauce jazdy uzyskać prawo jazdy, ale przede wszystkim chodzi o to, abyśmy na drodze nie byli zagrożeniem ani dla siebie, ani dla innych użytkowników. Kiedy skończy się nauczanie teorii, będziemy musieli zaliczyć wewnętrzny egzamin, który sprawdzi naszą wiedzę i dopiero wówczas będziemy mogli przenieść się na plac manewrowy, gdzie wiedza teoretyczna będzie zamieniana na praktyczną.

Co dalej?

W dalszej części nauka jazdy będzie polegała na poznawaniu samochodu, na jazdach po placu, tak abyśmy opanowali jednoczesne przerzucanie biegów, patrzenie w lusterka, kierowanie pojazdem i myślenie co należy zrobić.

Jeśli instruktor uzna, że jesteśmy gotowi, będziemy mogli wyjechać na miasto, aby ćwiczyć jazdę wśród innych uczestników ruchu drogowego. Teraz dojdzie nam jeszcze konieczność uważana na to, co zrobią inni – co nie zawsze jest takie, jak być powinno według wiedzy teoretycznej. Kiedy już odbędziemy odpowiednią ilość godzin nauki jazdy i zdamy wewnętrzny egzamin z jazdy samochodem będziemy mogli zapisać się na egzamin. Od tego, jak pójdzie nam egzamin będzie zależało to, czy otrzymamy prawo jazdy i będziemy mogli samodzielnie się poruszać samochodem, czy nie. Jeśli nie, będziemy musieli się zapisać na powtórny egzamin, a może też wykupić dodatkowe jazdy, tak abyśmy mogli jeszcze poćwiczyć poruszanie się samochodem, parkowanie i wszystkie inne manewry, które mogą się przydać podczas powtórnego egzaminu.