Wyzysk pracowników w przemyśle odzieżowym

Coraz więcej organizacji zwraca uwagę konsumentów na świadome kupowanie odzieży. Od dawna wiadomo, że nawet najbardziej znane marki, takie jak H&M, Zara, Tommy Hilfliger szyją swoje kolekcje w fabrykach w Azji. Niestety, ale w tamtejszych fabrykach mocno praktykowany jest wyzysk pracowników i niskie płace.
Przeczytaj również: Rola Zakładów Odzieżowych Bytom w polskim przemyśle odzieżowym
Oczywiście, warto wiedzieć, że problem niskich wynagrodzeń dotyczy również krajów Europy Wschodniej. Pracownicy w krajach azjatyckich nierzadko są zmuszani do pracy. Co więcej, pracodawcy nie przestrzegają maksymalnych czasów pracy i nakazują pracę po kilkanaście godzin dziennie, nawet w soboty.
Przeczytaj również: Charakterystyka polskiego przemysłu odzieżowego
Jest to wyzysk, ponieważ osoby zatrudnione otrzymują bardzo niskie stawki, często sporo niższe niż przewidywana płaca minimalna w danym kraju. Nawet praca po godzinach nie gwarantuje dobrej pensji. Co więcej, często praktyką wśród pracodawców jest niewypłacanie pieniędzy lub opóźnianie wypłat.
Przeczytaj również: Dana – symbol polskiego przemysł odzieżowego
Zdarza się, że wynagrodzenie wypłacane jest zaledwie kilka razy w roku, a na bieżąco wypłaca się takie sumy, aby umożliwiały dzienne przeżycie. Płace, w zależności od kraju, wynoszą od kilkudziesięciu euro w krajach azjatyckich do dwustu lub trzystu w państwach europejskich.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Sport zaszczepiony w dzieciństwie
Tak naprawdę, najlepiej by było, gdyby sport stanowił nieodłączny element życia każdego z nas. Osoby dorosłe, w większości przypadków, zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest aktywność fizyczna. Trudno tego nie wiedzieć, ponieważ w mediach co chwilę porusza się ten temat, co jest akurat bardzo poz

Gdzie porównać oferty OC?
Każdy właściciel pojazdu, czy to motocykla, samochodu osobowego bądź ciągnika siodłowego musi liczyć się z opłatami związanymi z wykupieniem ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa OC w Polsce jest obowiązkowa, a za jej brak grożą poważne sankcje.Przeczytaj również: Nowy samochód a ubezpiec