3 lipca 2022

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Nie straszna mu strefa ciszy

Żaden wyjazd nad jezioro nie może się obyć bez pływania. Nie każdy jednak lubi i umie pokonywać wodę wpław. Z tego właśnie powodu, jeśli tylko istnieje możliwość wypożyczenia roweru wodnego, chętnych nigdy nie brakuje.

Nazwa tego urządzenia wywodzi się od tradycyjnego, dobrze znanego wszystkim roweru, który to również jest napędzany siłą mięśni nóg. Pływanie rowerem wodnym nie wymaga właściwie żadnych specjalnych umiejętności ani nawet większego nakładu sił. Bardzo łatwo się nim steruje i kontroluje prędkość.

Z taką rekreacją nie wiąże się zbyt wiele niebezpieczeństw, dlatego jest to godna polecenia forma spędzania wolnego czasu z dziećmi. Warto jednak zadbać o kamizelki ratunkowe. Warto wiedzieć, że za pomocą rowerów wodnych można się dostać na teren wielu rezerwatów, często również w strefie ciszy.

Rowery wodne kojarzą się z jeziorem, ale można nimi pływać również po rzece, czy morzu. Nie jest to już jednak takie proste i wymaga większej siły z powodu oporu stwarzanego przez fale. W ramach ciekawostki można dodać, że rower wodny doczekał się zasilanego elektrycznie następcy, nazywanego żartobliwie samochodem wodnym.