3 lipca 2022

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Siatkówka na piasku

Zarówno piłka nożna, koszykówka, jak i siatkówka mają swoje odmiany – np. uliczne czy plażowe. W naszym kraju stosunkowo dużą popularnością cieszy się plażowa forma siatkówki.

Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto korzystać z podobnej formy spędzania czasu. A jeśli takiej możliwości nie mamy, warto się o nią postarać. Innymi słowy, siatkówka plażowa to doskonały pomysł na aktywny relaks.

Gdy lato w pełni, wiele osób myśli głównie o leżeniu „plackiem” na plaży. Od czasu do czasu warto spędzać czas w ten sposób, jednak zdecydowanie lepszym pomysłem będzie odrobina sportu. Jesteś z grupą przyjaciół na plaży? Ktoś zabrał piłkę? Nie musi to być nawet profesjonalna, sportowa piłka.

Wystarczy nawet mała piłka plażowa. Jeśli tylko ją macie – rozejrzyjcie się czy w pobliżu nie ma boiska do siatkówki. Zarówno plaże przy jeziorach jak i nadmorskie kurorty posiadają takie miejsca.

Co ciekawe, w siatkówkę plażową można pograć latem nawet w środku dużego miasta. Niektóre większe ośrodki miejskie organizują boiska na placach lub rynkach. Wprawdzie duża publiczność bywa przeszkodą dla niektórych graczy, jednak zdecydowanie opłaca się przełamać i czerpać korzyści z emocjonującej rozgrywki.

Siatkówka to sport i jak każdy sport niesie ze sobą szereg pozytywnych skutków zdrowotnych. To również rywalizacja i jak każda rywalizacja jest pretekstem do emocjonujących przeżyć. Chcesz mieć niezapomniane wakacje? Graj w siatkówkę na piasku i sporty plażowe, a na pewno będzie co wspominać.