25 stycznia 2022

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Ulubione gry komputerowe

Niektórych osób do gier komputerowych nie trzeba przekonywać. Wręcz przeciwnie, czasem trzeba zapalonych gamerów nakłaniać do odejścia od monitora. Spora grupa osób jednak uważa, że na gry już nie ma czasu lub że wyrosła z tej formy rozrywki.

Jedno i drugie najprawdopodobniej nie ma wiele wspólnego z prawdą. Być może dawniej lubiłeś dużo grać, ale musiał przestać z powodu dużej liczby obowiązków zawodowych i rodzinnych? Nie wahaj się sięgnąć po pada, gdy tylko będziesz miał chwilę czasu, a za oknem będzie brzydko lub wyjątkowo zimno. Średni wiek graczy z roku na rok jest coraz wyższy.

Wniosek jest z tego bardzo prosty. Przekonanie, że gry są dla dzieci, czy nawet nastolatków jest mitem. Po prostu pierwsze dobre tytułu liczą sobie maksimum dwadzieścia lat.

Nic więc dziwnego, że tak mało jest graczy czterdziestolatków. Za kolejne dwie dekady jednak z pewnością będzie ich całe mnóstwo. Po gry oczywiście warto sięgać w rozsądnych ilościach i wtedy, gdy na co dzień nie spędzamy wiele czasu przed komputerem.

Granie przez kilka godzin po połowie dnia przed biurowym pecetem? To nie najzdrowszy pomysł. Wówczas lepiej wieczorem iść pobiegać, jeśli pogoda jest sprzyjająca. Za to jesienne i zimowe popołudnia znacznie bardziej sprzyjają wirtualnej rozrywce.

Wbrew pozorom gry mają też wiele pozytywnym skutków – przede wszystkim dla funkcjonowania umysłu. Łatwiejsze rozwiązywanie skomplikowanych problemów, skuteczniejsze tzw. przetwarzania wielowątkowe czy lepszy refleks to najważniejsze z nich.