5 czerwca 2023

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Norniki i karczowniki – jak je wyprosić z ogrodu?

Nawet najpiękniejszy, kwitnący ogród w szybkim tempie może przeobrazić się w zaniedbaną działkę, jeżeli odpowiednio nie będziemy walczyć ze szkodnikami. Niestety, ale różnego rodzaju insekty i zwierzęta potrafią skutecznie sprawić, że rośliny w ogrodzie zaczną obumierać i tracić liście. Zatem nie można do tego dopuścić i gdy tylko zauważymy pierwsze ślady obecności szkodników w naszym ogrodzie, warto od razu rozpocząć ich zwalczanie i definitywnie wyprosić je z naszej działki.

Częstymi niemile widzianymi gośćmi w naszych ogrodach są gryzonie. Norniki zwyczajne oraz karczowniki poszukujące pożywienia mogą wywołać prawdziwe spustoszenie na naszej działce. Otóż podgryzają one korzenie i cebulki roślin oraz korę drzew.

To sprawia, że rośliny usychają i atakują je choroby. Ekologicznym sposobem walki z tymi gryzoniami jest posadzenie w ogrodzie kwiatów i warzyw, które zniechęcają norniki i karczowniki do wizyt w naszym ogrodzie. Co więcej, można te rośliny umieścić w norkach tych gryzoni, co jeszcze skuteczniej je odstraszy.