19 czerwca 2024

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Snowboard

Wyprawy na górskie stoki są w zimie bardzo częstą praktyką. Ludzie nie tylko wyjeżdżają, by pospacerować i odpocząć, ale by aktywnie spędzić czas. Najpopularniejszym sportem na mroźne dni nadal jest oczywiście narciarstwo, ale obecnie coraz więcej osób decyduje się także na alternatywną dyscyplinę – snowboard.

Sport ten zawiera w sobie elementy narciarstwa oraz windsurfingu. Wbrew pozorom, nie jest on wcale nowy, a po prostu niedawno przypomniany w nieco odświeżonej formie ludzkiej świadomości. Można uczyć się kilku odmiennych stylów jazdy, a wciąż jeszcze powstają nowe techniki.

Snowboard zmusza do pracy głównie mięśnie nóg. Doskonale uczy utrzymywania równowagi oraz odpowiedniego balansowania ciałem podczas zjazdów. Osobom, które chciałyby zadbać o linię, na pewno spodoba się natomiast fakt, że podczas godzinnego treningu można stracić nawet do 450 kalorii.

Amatorzy, którzy po raz pierwszy „wskakują” na deskę, mogą odczuwać po jeździe spore zmęczenie, ale snowboard zapewni im również wiele satysfakcji, uwalniając mnóstwo odprężających endorfin.