7 grudnia 2022

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Wirusy roznoszone drogą internetową

Praktycznie każdy użytkownik komputera słyszał kilkukrotnie o groźnych wirusach komputerowych. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego jak one działają i czy jesteśmy na nie podatni. W wielu przypadkach nie wiemy nawet jak się przed nimi bronić i jak rozpoznać czy nasz komputer jest zainfekowany przez wirusy. Telefon do informatyka to nie konieczność, gdyż obecnie dostępnych na rynku jest bardzo wiele zaawansowanych i skutecznych programów antywirusowych, które zabezpieczą nasz komputer.

Czasami jednak nawet one nie poradzą sobie z naszym problemem. Z tego powodu wielu informatyków świadczy usługi takie jak odwirusowanie komputerów, naprawa oprogramowania, optymalizacja systemu operacyjnego czy zabezpieczenie komputera. Nie zmienia to jednak faktu, iż najwięcej zależy od nas samych. Reguły bezpiecznego korzystania z komputera są proste i musimy o nich pamiętać.

Nie wystarczy tylko zainstalować antywirusa czy poprosić informatyka o wyczyszczenie złośliwego oprogramowania, ale przede wszystkim zacząć świadomie korzystać z komputera.