7 grudnia 2022

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Czy kamienie naturalne leczą?

Litoterapia to dziś jedna z najbardziej popularnych metod medycyny alternatywnej. Jest ona nie tylko łatwo dostępna i stosunkowo tania, ale też może być używana na wiele sposobów. Bez wątpienia niebywale ważnym elementem jest dobór odpowiedniego kamienia lub kamieni. Powinny one nie tylko posiadać konkretne właściwości, ale też do nas pasować. Nie da się ukryć, że intuicja jest w litoterapii bardzo wysoko ceniona i pomaga czerpać z niej o wiele więcej korzyści.

Warto jednak podpierać się też wiedzą teoretyczną, aby wykluczyć między innymi połączenia kamieni, które się ze sobą nie zgrywają. Co niezwykle ważne, litoterapia to nie tylko specjalistyczne masaże kamieniami czy też wykorzystywanie ich do tworzenia naparów i napojów. To również po prostu obcowanie z nimi, noszenie w formie biżuterii lub amuletów oraz otaczanie się nimi. Książki i Internet pełne są informacji na temat tego jaki kamień pomaga na daną dolegliwość. Poza tym, znajdziemy także charakterystyki związane ze znakami zodiaku, które to łączą konkretne kamienie z danymi znakami.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem zaczerpnięcie ze skarbnicy wiedzy teoretycznej i skonfrontowanie jej z naszą intuicją i odczuciami w stosunku do kamieni. Powinno to znacznie pomóc w znalezieniu odpowiedniego minerału lub minerałów oraz bardzo dobrze wpłynie na ich działanie. Oczywiście nie zaleca się zastępowania medycyny tradycyjnej naturalną, jednakże warto wzbogacić nasze leczenie o nowe sposoby.

Jakie kamienie na jakie dolegliwości?

Jednym z często wybieranych minerałów jest akwamaryn, ponieważ wiele osób zachwyca jego jasnoniebieski kolor. Związany jest on z czakrą gardła, dlatego też wzmaga poczucie pewności siebie oraz pomaga w publicznych wystąpieniach.

Poza tym, pozwala na zachowanie większej jasności umysłu a także pomaga nam wyrażać swoje własne myśli w zrozumiały sposób. Poza tym będzie wspomagał przy różnego rodzaju schorzeniach gardła i dróg oddechowych, a także tych w okolicy szyi. Cytryn to z kolei kamień pogody ducha, który pozwala nie tylko na złagodzenie nerwowości i stresu, ale też depresji. Uwalnia leżące w nas pokłady kreatywności, a także daje odwagę do tworzenia. W kwestii zdrowia wspomaga on wydzielanie insuliny, wspomaga przemianę materii oraz łagodzi bóle żołądka.

Osoby uzależnione od wyrobów tytoniowych powinny zaopatrzyć się natomiast we fluoryt. Bardzo dobrze działa on na płuca, łagodzi stres oraz wspomaga leczenie nowotworów płuc i wątroby. Co ciekawe, stymuluje układ nerwowy, dzięki czemu potęguje logiczne myślenie i wyrównuje pracę mózgu. Hematyt to z kolei kamień sił witalnych, który świetnie sprawdza się przy oczyszczaniu krwi. Nie da się zatem ukryć, że będzie świetnym towarzyszem każdej osoby cierpiącej na problemy kardiologiczne.

Dodatkowo, pomaga przezwyciężyć anemię oraz radzić sobie z bólami pleców i karku. Chryzokola wspomaga naszą odporność, ponieważ pobudza splot słoneczny, który pozwala jej energii docierać do wszystkich organów w ciele. Poza tym, kamień ten polepsza pigmentację skóry, a także łagodzi bóle porodowe.