7 grudnia 2022

speedbodytec.pl

Zmiany zaczynają się od siebie

Litoterapia – na czym polega?

Litoterapia to jedna z metod medycyny alternatywnej, która polega na stosowaniu leczniczych właściwości kamieni naturalnych. Jest ona jednym z popularniejszych przejawów medycyny naturalnej, między innymi przez jej szeroką i łatwą dostępność. Litoterapia może bowiem przebiegać na naprawdę wiele sposobów, dzięki czemu nie ma trudności aby dopasować ją do naszego codziennego życia. Ludzie od wieków przypisywali kamieniom boskie pochodzenie i magiczne właściwości. Być może to właśnie dlatego nawet dziś korzysta się z ich uzdrawiającej siły w przypadku bardzo wielu dolegliwości. Warto tu też zaznaczyć, że do litoterapii wykorzystuje się nie tylko kamienie szlachetne, ale też półszlachetne. Jednymi z pierwszych ludów, którzy to stosowali kamienie w leczeniu byli Rzymianie, Babilończycy oraz Egipcjanie. Każdy kamień posiada swoją własną charakterystykę, która to ma ułatwiać zrozumienie jego specyficznych właściwości i mocy. Dobrze jest jednak wiedzieć, że minerały mogą działać na każdego z nas nieco inaczej, dlatego też nie zawsze warto kierować się jedynie książkowym opisem.

W litoterapii bardzo ważna jest zatem kwestia indywidualnego doboru minerału, który to będzie przede wszystkim harmonizował z naszym ciałem. Drugą istotną kwestią jest to, że poszczególne kamienie mogą na siebie oddziaływać. Znając nieco charakterystykę minerałów będziemy jednak w stanie wykluczyć niepożądane połączenia kamieni, co pozwoli nam na doświadczanie pełni ich mocy.

Jak stosować litoterapię na co dzień?

Nie da się ukryć, że chyba najprostszą metodą na korzystanie z magicznych właściwości kamieni jest otaczanie się nimi. W związku z tym możemy nosić je w formie biżuterii, breloków, ale też jako talizmany i amulety. Posiadając w swojej torebce dany minerał będziemy w stanie w ciągu dnia sięgnąć po niego i nieco zaczerpnąć jego mocy. Warto tu zaznaczyć, że aby czerpać z kamienia to co najlepsze, należy nosić go najlepiej bardzo blisko ciała. Poza tym, kamienie naturalne stosuje się także w masażach punktów akupresury na całym ciele. Muszą one jednak posiadać odpowiedni kształt, który to pozwoli na wygodne posługiwanie się nimi podczas masażów.

Dodatkowo, kamienie naturalne działają na środki energetyczne w naszym ciele, czyli czakry. Korespondują one z poszczególnymi gruczołami dokrewnymi, narządami oraz emocjami. Zwykle kamienie podporządkowane danym czakrom posiadają kolor, którym one emanują. Wśród zastosowań litoterapii można także wspomnieć sporządzanie naparów lub eliksirów. W tym celu zalewa się konkretne kamienie wodą i wystawia na działanie słońca lub księżyca na co najmniej parę godzin. Pozwala to na stworzenie napoju o bardzo specyficznych właściwościach. Nie da się ukryć, że jest to coraz popularniejsze zastosowanie kamieni naturalnych. Wiele firm wypuszcza między innymi bidony i butelki posiadające wbudowane kamienie naturalne, co pozwala na korzystanie z nich również w czasie podróży. Choć medycyna naturalna nie powinna zastępować medycyny tradycyjnej, warto wspomagać się różnymi metodami, ponieważ dzięki temu z pewnością uda nam się osiągnąć lepsze rezultaty leczenia.